Plzeň zvětrala. Paráda made in Slovácko. Vyhrálo 4:0

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Minule Plzeň sťala Teplice 7:0 a Slovácko školáckou chybou ztratilo v závěru zápas v Brně. Kdyby někdo tipoval za pár dnů výhru Slovácka nad Plzní 4:0, mohl se obávat vánočního pobytu na lůžkovém oddělení psychiatrie. A přece je to realita.

Domácí fotbalisté podali bez přehánění vynikající výkon od brankáře Nemravy až po střídající hráče. V takovém pojetí by musel být „bílý slovácký balet“ adeptem na pohárovou Evropu. Což tedy klidně může být.

Zápas se opravdu vydařil. Takticky, běžecky, střelecky. Každý protiútok byl pro hosty velice nebezpečný, už po pár minutách vyrážel plzeňský Hruška tvrdou přízemní Petrželovu ránu.

Pak se mu to v 11. minutě povedlo ještě jednou, jenže na konci akce byl při dorážce Kalabiška a domácí vedli.

Po přestávce nádherná moravská ťukaná na jeden dotek a před prázdnou brankou stoper Hofmann – 2:0.

V 80. minutě zvýšil Sadílek a než si splavení hosté mohli dojít do šatny pro ručník, doklepl je po další parádní příhře Sadílka střídající Kubala.

Pak ještě dodal razítko na bezpečnou výhru s nulou brankář Nemrava, když parádně vyrazil Limberského prudkou ránu.

Těžko by znalci pátrali v paměti, kdy podali Hradišťané tak výborný výkon.

1.FC Slovácko – Viktoria Plzeň 4:0.