Po Valašsku se toulá medvěd Jura

Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou. Foto: poznavamevalassko.cz
VALAŠSKO – Jestliže si chcete své jarní a letní výlety po Valašsku trošku okořenit, zapojte se do regionální hry Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, který vás provede celkem dvaceti atraktivními turistickými místy. Hra potrvá od 1. června do 30. září.

Medvěd Jura se už třetím rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka. U každého zastavení navíc připravil i další tipy na výlety v okolí.

Jako bonus si pro zvídavé hlavičky medvěd Jura připravil u každého místa i záludnou otázku a pokud na ni soutěžící správně odpoví a zapíšou si požadovaná písmenka do tajenky, tak zjistí, které místo má medvěd Jura na Valašsku nejraději,“ prozrazuje za pořadatele letošní novinku Michal Bařina a dodává: „Jako malou ochutnávku vybraných míst můžeme prozradit, že se s medvědem Jurou vydáte například k pramenu Vsetínské Bečvy, ke studánce U Koloucha, ke Střelenské kapli nebo do pralesa Razula.“

Do hry se můžete zapojit od 1. června do 30. září. Hrací brožurky, které na zadní straně obsahují hrací plánek, kam budete otiskovat razítka, si můžete vyzvednout ve všech turistických informačních centrech na Valašsku nebo si jej stáhnout z webové stránky www.poznavamevalassko.cz.

Všechna razítka jsou umístěna v přírodě a najdete je v bezprostřední blízkosti daného místa. K razítku vás zavedou GPS souřadnice, které si můžete naskenovat pomocí QR kódu uvedeného v hracím plánku.

Finální slosování o hodnotné ceny, do kterého se zájemci mohou zapojit po odevzdání hracího plánku se všemi dvaceti razítky, se uskuteční v průběhu října. „Těšit se tak můžete na poukazy na vstup do vodního světa, partnerské pobyty v pivních lázních, poukazy na pobyt v horském hotelu, poukazy na večeři, vstupenky do kina, multifunkční šátky s motivy regionální hry nebo oblíbené plecháčky,“ vyjmenoval Michal Bařina.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x