Počet nelegálních uprchlíků enormně stoupá. Během dvou měsíců jich policie vypátrala už 448

Foto: KŘP ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Dalších 49 nelegálních migrantů ze států Blízkého východu zachytili policisté v příhraničních oblastech na území Zlínského kraje na začátku tohoto týdne. Konkrétně se nacházeli v obcích Žítková, Slavkov a Horní Bečva.

Jednalo se o čtyři skupiny převážně dospělých mužů, mezi nimiž byla i jedna rodina s dětmi. Žádný z migrantů u sebe neměl doklad totožnosti,“ uvedla k případu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Prvotní oznámení na linku 158 učinil v pondělí 18. července místní občan, který u lesa zahlédl skupinu podezřelých osob. Další tři skupiny se policii následně podařilo vypátrat během odpoledne.

Všechny migranty jsme převezli do Zlína k provedení dalších úkonů. Zjišťovali jsme jejich totožnost, evidovali je a zároveň ověřovali oprávněnost jejich pobytu na území České republiky,“ pokračovala Kyšnerová.

Vzhledem k jejich vysokému počtu si část z nich v rámci výpomoci převzali policisté z jiných krajů. Všichni tito běženci vstoupili na území České republiky neoprávněně. V současné době jsou omezeni na osobní svobodě a umístěni v zařízení pro zajištění cizinců.

Pátrání po migrantech, jejich ostraha, eskorty na jednotlivá pracoviště cizinecké policie a další úkony zaměstnaly několik desítek policistů z řad cizinecké a pořádkové policie. Do akce byla zapojena také letecká služba s policejním vrtulníkem,“ sdělila policejní mluvčí.

Od května letošního roku zaznamenali zlínští cizinečtí policisté enormní nárůst nelegálních migrantů převážně z Blízkého východu.

Od 20. května 2022 do dnešního dne evidují již 448 případů nelegálního překročení státní hranice se Slovenskou republikou, zatímco celý loňský rok až do května roku letošního byl záchyt migrantů nulový,“ dodala Simona Kyšnerová.

Podle ní cizinci nyní využívají nové migrační trasy, a to převážně ze Srbska přes Maďarsko a Slovensko do České republiky a dál do Německa.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x