Podvodníci chtěli z ženy vymámit peníze. Nenechala se napálit a včas vše ohlásila policii

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Sedmapadesátiletá žena z Uherskohradišťska se nedávno stala terčem skupiny podvodníků, kteří chtěli, aby poslala své finance na jiný účet. Díky své obezřetnosti se nenechala napálit a o své úspory nepřišla.

Ženu v uplynulých dnech telefonicky kontaktoval údajný pracovník peněžního ústavu s tím, že ji chce upozornit na podvod, kdy někdo zneužil její občanský průkaz, na který si u nich založil účet.

Následně přijala další hovor od jiného muže, který se jí představil jménem jiného peněžního ústavu. Ženu chtěl přesvědčit, aby vybrala své finanční prostředky z účtu a vložila je ve Zlíně do bankomatu. „Jako důvod uvedl, že může o peníze přijít,“ upřesnila policejní mluvčí Milena Šabatová.

V ten den žena přijala ještě jeden hovor. „Mluvila s údajným policistou z Prahy. Ten jí znovu zopakoval a potvrdil slova bankéřů,“ pokračovala policejní mluvčí.

Žena v domnění, že mluvila se skutečnými zaměstnanci finančních ústavů a s policistou, začala přemýšlet, jak a kdy převod peněz uskuteční. Naštěstí zavčas pojala podezření, že jde zřejmě o podvod.

S muži, kteří ji ještě několikrát kontaktovali, přestala ihned komunikovat a celou událost oznámila na policii. Žena se zachovala velmi správně a nedala tak podvodníkům žádnou šanci,“ zakončila Milena Šabatová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x