Podvodník obral seniorku o úspory, chtěl po ní peníze za kotel

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
KROMĚŘÍŽ - O 31 tisíc korun přišla v pondělí čtyřiaosmdesátiletá žena z Kroměříže. Dala je muži, který si vymyslel historku o kotli, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

„Důchodkyně se dopoledne vracela domů z pošty. Když odemkla vstupní dveře a vešla do vestibulu bytového domu, zaklepal na dveře neznámý muž. Jakmile mu stará paní otevřela, oslovil ji příjmením a chtěl po ní peníze za kotel, který si prý objednal její syn,“ popsala chování podvodníka policistka.

Muž podle jejích slov požadoval částku 31 tisíc korun. Seniorka mu nejdřív řekla, aby si tuto záležitost vyřídil se synem, on ale tvrdil, že peníze potřebuje hned a že synovi zavolá. Poté vytáhl telefon a předstíral, že s ním mluví.

„Na základě tohoto telefonátu mu stará paní uvěřila. Šla do bytu, kam ji muž následoval. Když ze skříňky vytáhla peníze, vzal jí je z ruky a pak ve spěchu odešel. Seniorka po chvíli synovi zavolala a celou situaci mu popsala. Ten jí řekl, že s nikým nemluvil, žádný kotel objednaný nemá a ať zavolá na policii,“ popsala nešťastnou situaci Kyšnerová.  

Případ teď prověřují kroměřížští kriminalisté. Po pachateli, který se dopustil trestného činu krádež, pátrá policie. V případě dopadení mu hrozí až dva roky vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x