Podvodník vylákal z důvěřivé ženy přes tři sta tisíc korun. Chtěla investovat do bitcoinů

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Stále více lidí doplácí v poslední době na svou důvěřivost a neopatrnost v souvislosti s nákupem virtuální měny. Na účtech podvodníků tak často končí úspory důvěřivých obětí dosahující statisícových až milionových hodnot. Stejně jako v případě ženy z Uherskohradišťska.

Ženu z Uherskohradišťska telefonicky kontaktoval v září loňského roku muž s nabídkou obchodování s bitcoiny. Ujišťoval ji, že vložené peníze se časem znásobí, čemuž ochotně uvěřila.

Na jeho žádost ofotila platební kartu a občanský průkaz, odeslala jejich kopie a provedla první dvě platby. V následujících čtyřech měsících s ní muž komunikoval prostřednictvím e-mailu a dle jeho požadavků postupně odesílala další peníze,“ řekla k případu Milena Šabatová z oddělení tisku a prevence krajské policie. Podvodník z ženy tímto způsobem vymámil více než tři sta tisíc korun.

O své nešťastné investici žena policii informovala před několika dny. Pachatel je nyní podezřelý z trestného činu podvod.

Policie před podobnými podvodníky veřejnost dlouhodobě varuje a nabádá lidi k větší opatrnosti. Za žádných okolností neposkytujte vzdálený přístup ke svému počítači. Chraňte svá osobní, přístupová hesla a údaje z platebních karet. Pokud údaje o svém bankovním účtu pod vlivem manipulace poskytnete podvodníkovi, ihned kontaktujte svou banku,“ uvádí Veronika Hodačová z oddělení tisku a prevence Policie ČR.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x