Poklady staré půdy. Svět minulosti i fantazie pod střechou Muzea Kroměřížska

Foto: Muzeum Kroměřížska
KROMĚŘÍŽ - Chcete-li do pohádky, do tajemna, do ne tak dávné, ale už určitě mizející historie, ale taky do pozoruhodné směsi reality a fantazie, pak vyměňte sledování jinými popsaných příběhů na televizní obrazovce za návštěvu Muzea Kroměřížska. Pod střechou přímo na Velkém náměstí se ponoříte do skutečně nevšedního světa.

„Máme tu poklady z našich depozitářů, ale stejně tak cennosti od našich příznivců, lidí z Kroměříže i širšího okolí,“ uvádí nevšední podívanou kurátorka mimořádně inspirující a vzpomínkové výstavy Martina Václavíková.

Autoři expozice si opravdu dali záležet. Ve stylu poněkud tajemného putování tu děti, ale i velcí procházejí různými dvířky, odhalují nečekané prostory, děti tu poznají známá místa z filmů, dospělí se vrátí třeba do dobových kadeřnických salonů, jedinečné jsou i přírodovědné exponáty.

Kdesi tu vykukuje Alenka z Říše divů, je tu Harry Potter, skříní projdete za dalšími postavami i do pohádkových krajů.

„Návštěvníci dostanou mapu a mohou hledat poklad, prostě jsme vsadili na prolínání pohádkového a reálného světa,“ dodává paní Martina.

Kdo chce mít Velikonoce na netradiční způsob, ten by neměl v podkroví Muzea Kroměřížska chybět.

Na tuhle prohlídku se jen tak zapomenout nedá.

V expozici se také můžete dozvědět o tom, kam že lidé v minulosti ukrývali poklady.

Těch je tu díky pečlivé práci muzejníků asi 400. Jde ovšem i o výtvarné umění, etnografii, zoologii i další obory. Celá expozice je skutečný poklad…

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->