Policisté chytili zloděje přímo při činu. Obsah tašek s lupem je dost překvapil

Foto: Policie ČR
KROMĚŘÍŽSKO – Až tři roky za mřížemi hrozí recidivistovi, kterého v uplynulých dnech přistihli přímo při činu policisté na Kroměřížsku. Muž se rozhodl řešit svou neutěšenou finanční situaci krádeží v obchodě, kde ho zaujala nejen sekce tabákových výrobků, ale i regály určené primárně dětem.

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Brna se na Morkovicko vydal na návštěvu. Protože je však nezaměstnaný a potřeboval si opatřit nějaké peníze, rozhodl se zpestřit si zpáteční cestu krádeží v obchodě, který byl na trase. Kolem půl desáté večer proto zastavil na parkovišti naproti prodejně. S sebou si vzal dvě sportovní tašky, překonal vstupní dveře, dostal se dovnitř a začal plnit přinesená zavazadla.

Sbalil bezmála dvě stě krabiček cigaret různých značek, několik balení tabáku, dvacet kusů větrových bonbónů a nezapomněl přihodit i dva bublifuky,“ upřesnila zlodějův lup policejní mluvčí Barbora Balášová.

Muž při krádeži uslyšel, že k obchodu přijíždí auto, které k jeho smůle patřilo policii. Hlídka si všimla poškozených dveří a vešla do prodejny. Nejprve policisté uviděli tašku s kradenými věcmi a poté objevili i samotného zloděje.

Provedli u něj dechovou zkoušku, ta byla negativní. Pozitivní byl však test na drogy. Hlídka u muže našla i nějaké věci sloužící k užívání návykových látek,“ pokračovala Balášová.

Při výslechu se muž přiznal, že kradené věci chtěl prodat a peníze využít pro vlastní potřebu. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech odsouzen mimo jiné i za trestný čin krádež.

Vězení opustil loni v září. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel, až do konce ledna příštího roku,“ uzavřela policejní mluvčí.

Nyní je obviněný ve Vazební věznici v Olomouci. Za výše uvedenou trestnou činnost mu hrozí až tři roky vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x