Policisté se o prodlouženém víkendu zaměřili na řidiče, dvanáct řidičů nadýchalo více než promile

ZLÍNSKÝ KRAJ – Policisté ve Zlínském kraji si během prodlouženého víkendu posvítili na řidiče. Celkem provedli více než třináct tisíc kontrol. Přes třicet řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu.

Policisté ve Zlínském kraji během prodlouženého velikonočního víkendu kontrolovali nejen dodržování aktuálních vládních opatření, ale zaměřili se i na porušování dopravních předpisů. Od pátku do pondělí policisté provedli více než třináct tisíc kontrol na dodržování opatření. Z tohoto celkového počtu zaevidovali přes dvě stovky jejich porušení, která z části vyřešili na místě v příkazním řízení, domluvou či oznámením.

Přes třicet řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu, z nichž hned dvanáct je podezřelých za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nadýchali totiž více než jedno promile alkoholu. A někteří dokonce se svými vozidly i havarovali.

Například v neděli po osmnácté hodině nezvládnul svůj automobil pětatřicetiletý řidič, který v Zubří narazil do kovového zábradlí. Po příjezdu policistů nadýchal 2,49 promile alkoholu. Podobných hodnot dosáhla i dechová zkouška u třiačtyřicetileté ženy, která se svým vozem havarovala nedaleko Traplic. Řidička po nehodě nadýchala 2,34 promile alkoholu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x