Policisté v Luhačovicích zadrželi cizince, kteří u nás ve velkém nakupovali marihuanu

Foto: Policie ČR
LUHAČOVICE - Krajští kriminalisté zadrželi v Luhačovicích tři cizince, kteří u nás ve velkém nakupovali marihuanu a vyváželi ji mimo Českou republiku, převážně do své země. Při zadržení kriminalisté zajistili v bytě téměř deset kilo marihuany a velkou finanční hotovost, dva z mužů jsou stíhání vazebně, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kriminalisté v průběhu prověřování trestné činnosti trojice mužů zjistili, že by mohli být cizinci ozbrojeni. S ohledem na toto zjištění, a s ohledem na trestní minulost mužů, povolali krajští kriminalisté k zadržení podezřelých zásahovou jednotku z Jihomoravského kraje. Dva muže pak zadrželi policisté v bytě v Luhačovicích a jednoho ve firmě, kde pracuje. Při domovní prohlídce zajistili téměř deset kilo marihuany připravené k distribuci a finanční hotovost v řádech stovek tisíců korun.

„Organizovaná skupina cizinců, občanů Evropské unie, nakupovala marihuanu ve velkém z více zdrojů na území naší republiky a pravidelně ji vyvážela mimo Českou republiku, především do své rodné země, kde drogu dále distribuovala. Trojice cizinců takto s drogou obchodovala více jak půl roku,“ poznamenala Javorková. Činnost této organizované skupiny, která působila na území více států, byla velmi sofistikovaná. Cizinci se při svých aktivitách a pohybu snažili být maximálně opatrní, marihuanu převáželi ve vozidlech, kde měli zřízeny prostory pro skryté převážení drogy.

Muže ve věku 35, 39 a 48 let vyšetřovatel minulý týden obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 10 do 18 let. Dva obvinění byli ve své zemi v minulosti trestáni za loupeže, útok na veřejného činitele, podvody, padělání dokladů a také obchodování s drogami. Vyšetřovatel podal podnět na návrh na vzetí do vazby dvou cizinců, který soudce akceptoval. Jeden z obviněných je stíhán na svobodě. Krajští kriminalisté na případu nadále pracují.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x