Postavení nové sportovní haly v Rožnově je nereálné. Město zvažuje odkup od soukromé osoby

Foto: SYNOT TIP HALL
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Nedostatek sportovišť v Rožnově pod Radhoštěm je velmi diskutovaným tématem už několik let. Město proto zvažovalo vybudování nové haly, které se však ukázalo jako příliš finančně náročné. Teď je však na stole možnost odkupu sportovní haly od soukromé osoby, a to v horizontu jednoho roku.

Výstavba nové sportovní haly, respektive možnosti zvýšení kapacit sportovišť je téma, kterým se město Rožnov pod Radhoštěm zabývá již několik let. „Byly zmapovány aktuální kapacity současných tělocvičen a hal, a byly zjištěny potřeby sportovních klubů i škol. Ty jednoznačně potvrdily potřebu nových kapacit v oblasti sportu,“ uvedla tisková mluvčí města Petra Graclíková.

Pracovní skupina následně prověřila několik lokalit vhodných pro výstavbu, žádná z nich však nebyla vyhovující – finanční odhad pro výstavbu nové sportovní haly dosáhl výše kolem 150 milionů korun. Město však nyní zvažuje nákup již vybudované sportovní haly včetně přilehlých pozemků od soukromé osoby za 22 milionů.

Sportovní hala byla v nabídce do prodeje, ale rozhodl jsem se si ji ještě ponechat, a i v tomto roce ji nadále provozovat. Možnost prodeje však neuzavírám a s vedením města budeme pokračovat v jednání o možném odkupu v příštím roce,“ uvedl majitel sportovní haly SYNOT TIP HALL Josef Kramoliš.

Aktuálně je zadán ke zpracování znalecký odhad ceny nemovitosti. „Vybudování nové sportovní haly je v blízké budoucnosti pro Rožnov málo reálné, protože město nemá vhodné pozemky k takové stavbě a náklady na novou halu by byly mimo současné finanční možnosti rozpočtu,“ uvedl starosta města Jan Kučera.

Podle rožnovského starosty však sportovci vnitřní prostory potřebují co nejdříve. Odkup již fungující sportovní haly se tak podle něj jeví jako rychlý krok, jak situaci zlepšit.

Navíc jsou u haly pozemky pro přístavbu a tím by došlo ke zvýšení kapacit hal. Možný nákup sportovní haly projednala i sportovní komise a doporučila její nákup. V jednáních s panem Kramolišem budeme nadále pokračovat, máme se potkat v září a říci si, jestli má město vážný zájem a začít chystat právní dokumenty,“ dodal Kučera.

--> --> --> --> -->