Povodí Moravy varuje před zamrzlými ledovými plochami

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vstup na zamrzlé hladiny vodních nádrží není bezpečný, a to ani v těchto mrazivých dnech. Takové varování vydalo Povodí Moravy.

Teploty pod bodem mrazu vystřídaly oteplení z druhé poloviny minulého týdne. Vlivem nízkých teplot dochází k zamrzání hladin vodních nádrží, řek a k zamrzání dochází i na jezových zdržích. „Vstup na ledovou plochu v tomto období ale představuje riziko. V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují maximálně v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec. Situaci navíc zkresluje sněhová pokrývka,“ poznamenal mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Přestože by během následujících dní mělo dle předpovědi mrznout, ledová celina může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena, a hrozí tak prolomení ledu i při mírném zatížení. Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí, varuje Povodí Moravy.

„Dále upozorňujeme, že vodní nádrže Bojkovice, Fryšták, Karolinka, Koryčany či Slušovice jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, kde platí zákaz vstupu obecně,“ dodal Chmelař.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x