Požár rodinného domu ve Valašské Senici

Foto: Facebook HZS ZK
VSETÍNSKO - Majitel rodinného domu v obci Valašská Senice na Vsetínsku dnes odpoledne zjistil, že mu hoří střecha domu. Ihned volal na tísňovou linku hasičů.

Na místo vyjeli hasiči ze stanic Valašské Klobouky a Vsetín, místní jednotka a jednotky z okolních obcí Francova Lhota a Horní Lideč. V době jejich příjezdu byla střecha domu v plamenech.

Hasiči k likvidaci požáru použili dva hasební proudy a již půl hodiny po ohlášení měli požár pod kontrolou. K zamezení dalšího šíření požáru v půdním prostoru použili hasiči speciální hasící zařízení tzv. systém CCS Cobra, které umí vodním proudem s abrazivem proříznout stěny budov a střech. Dále s pomocí přetlakové ventilace odvětrávali půdní prostor, který byl silně zakouřen. O další půl hodinu později měli hasiči požár již zlikvidovaný. Postupně však vynášeli z půdy ven uskladněné věci, které prolévali vodou.

Událost se obešla bez zranění majitele i jiných osob. Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu požáru a výši vzniklé škody.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x