Požár unimo buňky v Hulíně. Jeden muž při něm přišel o život a druhý byl vážně zraněn

Foto: HZS ZK
HULÍN - V sobotu o půl deváté večer byly tři jednotky hasičů, a to ze stanic Kroměříž a Holešov a dobrovolná jednotka z Hulína, vyslány k požáru v unimo buňce, stojící v Hulíně v ulici Višňovce.

Požár buňky ohlásil majitel, který z ní vyvedl i jednoho zraněného muže, který v ní přebýval. Po příjezdu hasičů na místo požáru ihned poskytli zraněnému předlékařskou pomoc včetně kyslíkové masky. Taktéž zahájili hasební práce, při kterých byl uvnitř objektu nalezen druhý muž bez známek života. Na místě zasahující lékařka u něj konstatovala smrt. Pro druhého muže si povolala leteckou záchrannou službu, která zraněného transportovala do nemocnice. Hasiči v místě události uzavřeli obousměrně část komunikace, kde přistál vrtulník. Po jeho odletu byla cesta opět plně průjezdná.

K samotné likvidaci požáru hasiči v dýchací technice použili jeden vysokotlaký proud vody. Požár byl během krátké chvíle uhašen.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání požářiště. Příčinu požáru nyní zjišťuje ve společném šetření s Policií ČR.

Vyjádření Policie ČR:

V sobotu večer jsme přijali oznámení, že v Hulíně hoří objekt, ve kterém by se mohli nacházet i lidé. Uvnitř v době požáru byli dva muži ve věku 48 a 39 let. Starší z mužů skončil v nemocnici, mladší na místě zemřel.

Bližší okolnosti vzniku požáru jsou nadále předmětem šetření kroměřížských kriminalistů a vyšetřovatele hasičů. Přesnou příčinu úmrtí devětatřicetiletého muže objasní až nařízená soudní pitva.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x