Požár v domě ve Vizovicích musely likvidovat tři jednotky

foto: HZS Zlínského kraje
VIZOVICE – Oči pro pláč zůstaly majitelce domu ve Vizovicích, který včera odpoledne zachvátil požár. Hořet začala sušička na ovoce.

Majitelka byla zrovna mimo dům, když v obývacím pokoji začala hořet zapnutá sušička na ovoce. Celou spodní část domu během chvilky zaplnil štiplavý kouř, který se postupně dostal i do horního patra. V tu chvíli tam byla žena se svým synem. Ta si kouře všimla a stihla vyběhnout z domu. Syn to ale už nedokázal.

Díky kouři nebylo vidět na krok. Mladík se tedy zavřel v pokoji v horním patře a okamžitě zavolal hasiče. Jako první přijela dobrovolná jednotka z Vizovic, která mladíka zachránila z hořícího domu pomocí žebříku. Ten následně skončil v péči záchranné služby kvůli nadýchaným zplodinám.

Hasiči zachránili také kočku, kterou v bezpečí vynesli z domu. Pes, který se nacházel v obývacím pokoji, bohužel požár nepřežil.

Dále na místo požáru přijeli profesionální hasiči ze Zlína a dobrovolná jednotka ze Zádveřic, kteří měli během krátké chvíle požár pod kontrolou. Zároveň odvětrávali dům pomocí přetlakové ventilace.

Na požářiště se následně dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetřením potvrdil, že k požáru došlo díky technické závadě na sušičce ovoce. Škodu předběžně vyčíslil na 400 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo zachránit majetek v hodnotě 3 milionů korun.

Poté co velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru, byl dům předán zpět majitelce. Na dohlídku na místě do pozdních nočních hodin zůstali místní dobrovolní hasiči.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x