Požár v podkroví výškové budovy v Rožnově: žádná zranění, „pouze“ materiální škody

Požár v podkroví výškové budovy v Rožnově pod Radhoštěm. Foto: HZS ZK
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Krátce před úterní devatenáctou hodinou přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru výškové budovy v Rožnově pod Radhoštěm, na ulici Radhošťská. Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Zašová, Hutisko-Solanec a Valašská Bystřice.

Průzkumem na místě byl potvrzen požár v podkrovní části budovy, který hasiči v dýchací technice během několika minut lokalizovali. Všechny osoby byly evakuovány ještě před příjezdem jednotek a nedošlo tak k žádnému zranění. Po nasazení přetlakové ventilace byly na pokyn velitele zásahu prostory postupně zkontrolovány termokamerami, aby byla vyloučena další ohniska. K události se dostavil také územní řídící důstojník HZS kraje.

Před osmou hodinou večerní byla ohlášena celková likvidace požáru a místo bylo následně předáno jednateli. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události i stanovení výše způsobených škod.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x