Požár v sedmipatrovém bytovém domě uvěznil imobilního důchodce

Foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
UHERSKÝ BROD – Těžké chvíle zažili ve středu večer profesionální a dobrovolní hasiči, kteří byli povoláni k požáru v Uherském Brodě. Na ulici Větrná hořelo v jednom z bytů sedmipatrového bytového domu, ve kterém se nacházel starší muž na invalidním vozíku.

Na místě požáru se sjeli profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod a Zlín společně s dobrovolnými jednotkami z Nivnice, Těšova, Uherského Brodu a Vlčnova. Po rychlém průzkumu hasiči požár lokalizovali v jednom z bytů ve čtvrtém patře, ve kterém se nacházel starší imobilní muž. Hasiči proto násilně otevřeli vstupní dveře a k rychlému uhašení požáru použili hydrant z chodby. Z bytu následně vynesli popáleného a kouřem nadýchaného muže na vozíku, kterého předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby.

Záchranou muže ale zásah zdaleka nekončil., protože bylo nutné evakuovat všechny obyvatele bytového domu. „Celkem 104 lidi a jednoho psa vyvedli hasiči ven před dům do bezpečí. V péči záchranářů skončili další dva lidé, kteří se nadýchali kouře,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Po uhašení požáru, který se naštěstí dál nerozšířil, odvětrávali hasiči přetlakovou ventilací a otevřenými okny nejen prostor zasaženého bytu, ale i společné prostory domu.

Aby toho nebylo málo, před domem následně došlo k potyčce mezi dvěma jeho obyvateli. Ta skončila úrazem jednoho z mužů, který při nárazu vysklil vstupní dveře. Na místo proto musela být zavolána další sanitka. K dalšímu úrazu došlo při samotné evakuaci obyvatel, kdy si žena poranila kotník a potřebovala lékařské ošetření.

V každém patře hasiči postupně překontrolovali byty. Následně se obyvatelé mohli vrátit zpět domů. Dva nájemníci se do svého bytu vrátit nemohli a museli využít náhradního ubytování,“ dodala Lucie Javoříková s tím, že vyšetřování příčiny vzniku požáru bude probíhat společně s Policií ČR. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x