Praktičtí lékaři ve Zlínském kraji očkují proti covidu-19

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
ZLÍNSKÝ KRAJ – Praktičtí lékaři se ve Zlínském kraji zapojili do očkování proti nemoci covid-19. Už 130 jich obdrželo vakcíny, kterými do konce února naočkují 3200 seniorů ve věku 80 a více let, řekla serveru Zlin.cz Adéla Čuříková z krajského tiskového oddělení.

Kraj se snaží praktikům pomoct. „Abychom jim očkování co nejvíce usnadnili, k vakcínám jim dodáváme i injekční stříkačky. Zatím kraj nakoupil injekční stříkačky a jehly za 871 tisíc korun a objednány máme další. Co očkování brzdí, je nedostatek očkovací látky, proto ještě neočkují všichni praktici, kteří o spolupráci na očkování projevili zájem,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Od počátku roku obdržel kraj celkem 36 590 vakcín. Zatím lidé dostali skoro 30 tisíc vakcín, z toho bezmála 20 tisíc první dávku a zbytek druhou. Očkování ve Zlínském kraji se odvíjí podle dodávek vakcín. „Fázi I.A, do které patří zdravotničtí pracovníci, klienti a zaměstnanci pobytových sociálních služeb a senioři ve věku 80 a více let, chceme naočkovat do konce března, kdy by již druhou dávkou měli být naočkováni všichni zájemci této skupiny. Pak teprve bude možné přistoupit k očkování dalších skupin obyvatel. Předpokládáme, že s očkováním fáze I.B začneme v dubnu,“ sdělil Jiří Lučan, krajský koordinátor pro očkování proti covidu-19.

Všichni zájemci o očkování se od fáze I. B budou muset k očkování registrovat přes centrální rezervační systém. V týdnu od 1. března se k očkování budou moct registrovat osoby starší 70 let. Návod na provedení registrace zájemci najdou na webu Zlínského kraje v sekci Informace k očkování proti covid-19 nebo na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Imobilní pacienti, kteří se nemohou k očkování dostavit, mohou kontaktovat svého praktického lékaře. „K očkování imobilních pacientů v domácím prostředí dojde až v době, kdy bude dostatek vakcín, což by mělo být nejdříve v březnu,“ dodala Čuříková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x