Převod správy sportovišť se ve Valašském Meziříčí o rok posune

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašskomeziříčští radní schválili posunutí původně plánovaného termínu pro převod správy letního stadionu a kuželny na městskou společnost ST Servis. S ohledem na současnou situaci a více času na přípravu dojde k převodu až k 1. lednu 2022, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jakub Mikuš.

Historicky zajišťuje správu areálu letního stadionu a kuželny, které jsou ve vlastnictví města, TJ Valašské Meziříčí. „Dlouhodobě však prosazujeme myšlenku, že sportovci by měli sportovat a město se starat o majetky. Obdobně je tomu v případě zimního stadionu, krytého bazénu a letního koupaliště, za jejichž správu zodpovídá naše společnost ST Servis. Tento systém se nám osvědčil, a proto chceme tímto způsobem postupovat i v případě areálu letního stadionu a kuželny,“ vysvětlila místostarostka Zdislava Odstrčilová. Záměr na změnu správce sportovišť schválili radní a podpořili jej také zastupitelé. Dojít k němu mělo od 1. ledna 2021.

Nyní se však rada města zabývala revokací zmíněného záměru a úpravou konečného termínu. „Vycházeli jsme mimo jiné ze žádosti TJ Valašské Meziříčí o posunutí termínu tak, aby měli více času na přípravu. S ohledem na tuto žádost a také současnou situaci vyvolanou pandemií koronaviru a s ní souvisejícími opatřeními, jsme se rozhodli, že celý převod posuneme o rok, tedy na 1. ledna 2022,“ zdůvodnila rozhodnutí radních místostarostka Odstrčilová a dodala: „Věřím, že tak všechny strany získají dostatek prostoru, se na změnu připravit. Naším cílem samozřejmě je, aby se sportovců dotkla co nejméně a naopak jim byla co nejvíce ku prospěchu.“

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x