Při požáru bytu v Ratiboři se zranili dva lidé, zavinila ho závada na elektrokole

foto: HZS Zlínského kraje
RATIBOŘ – V sobotu večer vyjíždělo pět jednotek hasičů k požáru bytu v Ratiboři na Vsetínsku. Ten si vyžádal zranění dvou lidí. I když byl zásah hasičů velmi rychlý, škody se vyšplhaly na 1,5 milionu korun. Podle vyšetřovatele začalo hořet kvůli vadě na elektrokole.

Ve tři čtvrtě na šest v sobotu večer byla vyslána jedna profesionální a čtyři dobrovolné jednotky hasičů do Ratiboře na Vsetínsku. Důvodem byl požár bytu ve dvoupodlažním domě.

Hned po příjezdu na místo začali hasiči s hasebními pracemi, na které použili dva proudy vody. Mnohem důležitější ale bylo pomoci dvěma lidem, kteří se při požáru zranili.

Jedna osoba se nadýchala zplodin hoření a druhá se zranila při úniku z bytu. Do péče si je převzali přivolaní zdravotničtí záchranáři,“ vyjádřil se Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje na svých sociálních sítích.

Během dvaceti minut od ohlášení se podařilo požár lokalizovat. Hasiči následně procházeli byt s termokamerou a dohašovali zbylá ohniska. Za hodinu potom velitel zásahu oznámil likvidaci požáru.

Po uhašení ohně předaly jednotky místo starostovi. U domu ale zůstali ještě zdejší dobrovolní hasiči na dohlídku pro případ, že by se vyskytly komplikace.

Do Ratiboře se následně dostavil vyšetřovatel příčin vzniku požáru. Jeho prvotní odhad škody je 1,5 milionu korun. Jako příčinu vzniku požáru určil závadu na baterii od elektrokola.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->