Přístavba v Kroměřížské nemocnici získala čestné uznání

přístavba budovy A Kroměřížské nemocnice (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
KROMĚŘÍŽ – Čestné uznání v rámci soutěže Stavba roku 2019 Zlínského kraje získala přístavba budovy A Kroměřížské nemocnice. Investice přesáhla 100 milionů korun, řekl serveru Zlin.cz za nemocnici Zdeněk Dvořák.

Výsledky byly vyhlášené v týdnu. „Velmi si ocenění vážíme. Je dokladem, že se v naší nemocnici daří realizovat kvalitní projekty. Moderní přístavba vhodně navazuje na stávající chirurgický pavilon A a vnímáme ji jako začátek další modernizace Kroměřížské nemocnice. Při průchodu tímto pavilonem do staré části je jasně patrný rozdíl moderního pojetí budovy sloužící pro zdravotnictví ve 21. století a kontrast s budovou z roku 1948,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Liškář.

Celkovou modernizací a přístavbou celého bloku se podle něj nemocnice posune do 21. století. „Symbolicky tak naváže na rok 1948, kdy i díky pomoci Čechoameričanů byla nejmodernější a nejnovější nemocnicí v tehdejším Československu,“ poznamenal Liškář.

Přístavba budovy A byla dokončena v roce 2019. Včetně vybavení dosáhla celková výše investice 104 milionů korun. V přízemí budovy je zcela nová magnetická rezonance. „Umožňuje snadněji odhalit řadu závažných chorob, například cévní mozkovou příhodu, onemocnění páteře, vyhřezlou ploténku nebo třeba rozsah rakoviny,“ vyjmenoval Dvořák.

Přístroj stál 25 milionů korun, 85 procent částky pokryla nemocnice dotací z Evropské unie. „Jsme rádi, že se nám podařilo magnetickou rezonanci do Kroměříže pořídit. Z hlediska dostupnosti péče je to pro region určitě velký přínos,“ prohlásil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje. Kromě magnetické rezonance je v moderní přístavbě budovy A také ortoptika, specializovaný oční obor, který pomáhá zejména dětským pacientům obnovit a zlepšit spolupráci obou očí.

Stavba roku Zlínského kraje je soutěží, ve které rozděluje jednotlivá ocenění odborná porota. Letošní ročník byl podle ní velmi kvalitní. „A to jak z hlediska počtu přihlášených staveb, tak jejich realizace. Posuzování bylo nesmírně zajímavé,“ prohlásila během vyhlašování letošních výsledků Dagmar Nová, předsedkyně odborné poroty soutěže Stavba roku 2019 Zlínského kraje.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x