Program rozsvícení vánočního stromu ve zlínské zoo zpestří čerti z Bylnice

Ilustrační foto (Foto: Archiv ZOO Zlín)
ZLÍN - V neděli 8. prosince zlínská zoo oficiálně přivítá letošní Vánoce. Slavnostně rozsvítí vánoční strom na nádvoří zámku Lešná, rozzáří se také světelná vánoční výzdoba areálu a navíc bude prodloužena otevírací doba až do 17.00 hodin, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Vánočně laděný program začne v neděli o půl třetí u hlavního vstupu do zoo. Návštěvníci se zde setkají s Mikulášem, andělem a deseti čerty. „Znovu se v zahradě objeví skupina čertů z Bylnice. Vypadají sice děsivě, ale věříme, že i letos si děti a dospělí jejich doprovod od hlavního vstupu na nádvoří zámku Lešná opravdu užijí,“ konstatovala Romana Bujáčková.

Program u zámku pak nabídne Pekelně mikulášskou šou Václava Upíra Krejčího, voňavé překvapení zoo a také mikulášskou nadílku. „Krátce před čtvrtou společně rozsvítíme letošní vánoční strom a světelnou výzdobu. Dárek pro zvířata mohou přinést i návštěvníci, stačí jej položit pod vánoční strom. Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky nebo sušené pečivo,“ doplnila Bujáčková.

Speciální světelná výzdoba tradičně rozzáří hlavní vstup, zámecký park a nádvoří zámku. Kromě typických vánočních motivů areál ozdobí i světelné siluety exotických zvířat. Stávající skupinu „zářících“ slonů, lvů, klokanů, tapírů, nosorožců, medvědů, tučňáků a rejnoků letos opět rozšíří nové zvířátko. Krása světelné výzdoby vynikne až po setmění, proto v neděli 8. prosince a od středy 25. prosince do úterý 1. ledna 2020 zoo prodlouží otvírací dobu do 17.00 hodin.

Zoo Zlín je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. Pro vstup do zoo návštěvníci nyní mohou využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 Kč, pro děti 40 Kč, senioři zaplatí 60 Kč. Nižší vstupné platí do 29. února 2020.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x