Provoz sportovišť ve Valašském Meziříčí zajistí městská společnost

Od Nového roku se novým správcem areálu letního stadionu a kuželny stane společnost ST SERVIS, s.r.o. Foto: archiv web města Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Od Nového roku se novým správcem areálu letního stadionu a kuželny v objektu zimního stadionu stane společnost ST SERVIS, s.r.o. (dále ST SERVIS), kterou 100 % vlastní město Valašské Meziříčí. Sportovci tak získají více prostoru na vlastní činnost.

Dosud zajišťoval správu zmíněných sportovišť, která patří městu, spolek Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí. Radnice pak každoročně financovala provoz stadionu a kuželny, ale také případné opravy a investice většího rozsahu.

„Jednalo se o historický systém, který však nebyl příliš komfortní pro žádnou z dotčených stran. Naším cílem je, aby se sportovci primárně věnovali sportu a nemuseli se starat o majetky. Proto jsme se rozhodli, že provoz areálu letního stadionu a kuželny bude od 1. ledna 2022 zajišťovat naše společnost ST SERVIS. Ta už nyní provozuje letní koupaliště, krytý bazén a zimní stadion právě s výjimkou kuželny, a má v této oblasti dostatek zkušeností,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Původně mělo ke změně správce sportovišť dojít už letos. „Potřebovali jsme však dořešit všechny majetkoprávní vztahy tak, aby byla změna co nejvýhodnější pro všechny dotčené strany. To se nakonec podařilo a zastupitelé schválili na provoz zmíněných sportovišť částku bezmála tři miliony korun,“ vysvětlila místostarostka Odstrčilová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x