Průběh porodu monitoruje v Kroměřížské nemocnici speciální kardiotokograf

V Kroměřížské nemocnici mají nové kardiotokografy. Foto: Kroměřížská nemocnice
KROMĚŘÍŽ – Gynekologicko-porodnické oddělení v Kroměřížské nemocnici hlásí další novinku. Větší pohodlí a zejména volnost pohybu budoucích maminek zajistí nové bezdrátové kardiotokografy.

Bezdrátový kardiotokograf slouží k monitorování srdeční frekvence nenarozeného miminka a děložní a srdeční činnosti maminky. Zatímco obvykle musí maminka při natáčení takzvaných ozev ležet na zádech či boku, s bezdrátovým přístrojem se může volně pohybovat.

Je to skvělá možnost, jak můžeme maminku i miminko během porodu monitorovat, a zároveň se rodička nemusí tolik omezovat, což je jistě mnohem více komfortní. Ne každá maminka zvládne během kontrakcí ležet a ani jí to nemusí být pohodlné,“ doplnil primář oddělení Lukáš Vacula.


Vedle nového vybavení získávají porodní sály také novou podobu. Už více než měsíc prochází oddělení rozsáhlou rekonstrukcí, na jejímž konci budou na maminky čekat porodní pokoje co nejvíce připomínající rodinné prostředí.

Porodní oddělení Kroměřížské nemocnice funguje i během oprav standardně, porodní pokoje jsou přestěhovány na oddělení šestinedělí. Provoz je od stavební části zcela oddělen a nic tak maminkám pobyt v porodnici nenarušuje.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x