Pumpování mezi stromy! V Kroměříži otevřeli novou terénní dráhu pro bikery

V Kroměříži mají nový přírodní pumptrack. Foto: Město Kroměříž
KROMĚŘÍŽ – V Kroměříži mají nový okruh pro jízdu na kole v terénu, takzvaný pumptrack. Jedná se o jeden z mála pumptracků v přírodním prostředí v republice.

Původně nevzhledné místo s bujnou neudržovanou vegetací je už minulostí. Díky výstavbě nového pumptracku vznikl za plaveckým bazénem velmi příjemný areál. Po skateparku tak vzniklo další nové venkovní sportoviště pro širokou veřejnost. Jedná se o jeden z mála pumptracků v přírodním prostředí mezi stromy,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Pumptrack si užijí jednotlivci, skupinky jezdců i celé rodiny. Je vhodný pro děti, mládež i dospělé bez ohledu na výkonnost i věk, ale také pro zkušené bikery. Cílem projektu bylo vytvořit ve městě vhodnou lokalitu pro zdokonalování se v jízdě na kole,“ poznamenal koordinátor městské mobility Martin Gabryš.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený přírodní okruh pro jízdu na kole, kterým se projíždí bez šlapání. Jeho délka je 140 metrů a je tvořený devětadvaceti terénními vlnami a pěti klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pumpováním. Je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, je i výborným místem pro zábavu a pilování technických dovedností cyklistů.

Stavba kroměřížského pumptracku vyšla na přibližně 835 tisíc korun a její realizací byl pověřen Tomáš Brožík z Dobřan v Plzeňském kraji.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x