Radim Holiš nejspíš jako starosta skončí

Bývalé vedení města Rožnov pod Radhoštěm: starosta Radim Holiš (uprostřed), Jan Kučera a Kristýna Kosová. Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Na červnovém zasedání zastupitelstva oznámili místostarosta Jan Kučera a radní Martin Drápal ze strany Nezávislí Rožnováci svou rezignaci a odstoupení od koaliční smlouvy, kterou jejich strana uzavřela s hnutím ANO a stranou Zdravý Rožnov. Hlavním důvodem byl jejich nesouhlas s kumulací politických funkcí Radima Holiše, který je současně starostou Rožnova a hejtmanem Zlínského kraje. Vedení radnice proto připravilo nový návrh menšinové koalice.

Sestavení či doplnění funkčního týmu vedení města Rožnov pod Radhoštěm bylo hlavním úkolem zástupců hnutí ANO a stranou Zdravý Rožnov v letních měsících. V září 2021 bude zastupitelstvo města hlasovat o schválení menšinové koalice. Hlavní změnou, která by měla nastat, je změna starosty města Rožnov pod Radhoštěm. Stávajícího Radima Holiše, který je zároveň hejtmanem Zlínského kraje, nahradí na plný úvazek Jiří Pavlica, který je aktuálně v pozici zastupitele města za stranu hnutí ANO.

Předávám místo starosty člověku, kterému věřím. Jsem rád, že to bude zrovna Jiří Pavlica, jelikož je velmi pracovitý a vím, že bude chtít dotáhnout projekty, na kterých jsme dlouhá léta pracovali, do úspěšného konce. Budu jej plně podporovat z role hejtmana Zlínského kraje a budu mu vždy, když to bude potřeba, nápomocný,“ uvedl stávající starosta města Radim Holiš.

Hnutí ANO a Zdravý Rožnov si po minulém zastupitelstvu přislíbily snahu dále spolupracovat a dotáhnout rozpracované projekty do konce volebního období.Souhlasil jsem s pozicí starosty a můžu garantovat, že se této funkci budu věnovat na plný úvazek. Je to pro mne velká osobní výzva a věřím, že ten zbývající rok do voleb úspěšně dotáhneme,“ řekl Jiří Pavlica.

Na zastupitelstvo jdeme s žádostí o důvěru menšinové koalici ANO a Zdravý Rožnov. V rolích místostarostů zůstávám já a kolega Jiří Melcher. Zároveň máme dohodnutou podporu z řad opozičních zastupitelů,“ popsala současnou situaci místostarostka za Zdravý Rožnov Kristýna Kosová.

Návrh bude předložen na zasedání zastupitelstva města. Zda bude odhlasován a nabyde tak platnosti, se rozhodne 14. září.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x