Radní si prohlédli investice ve školství a muzeu na Kroměřížsku

Foto: Zlínský kraj
KROMĚŘÍŽ - Další výjezd po aktuálních krajských investičních akcích – tentokrát z oblasti kultury a školství na Kroměřížsku – absolvovala radní Zlínského kraje Zuzana Fišerová, zodpovědná za oba resorty, a Zbyněk Fojtíček, který má ve své kompetenci investice. Serveru Zlin.cz to sdělila Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

V Muzeu Kroměřížska se noví zástupci Zlínského kraje seznámili s ředitelkou organizace Martinou Miláčkovou a hovořili o spravovaném majetku a plánovaných investicích muzea.

Navštívili také čtyři střední školy: Obchodní akademii Kroměříž, kde ředitel Mojmír Šemnický představil záměr na vybudování počítačové učebny. Dále si v doprovodu ředitele Michala Pospíšila prohlédli Střední průmyslovou školu mlékárenskou, kde je připravena výměna oken, zateplení a oprava kotelny. „Podívali se také do prostor Střední školy hotelové a služeb, kterou vede Ivana Hašová, a seznámili se rovněž se zamýšlenou kompletní rekonstrukcí půdy Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž, kde mají vzniknout nové učebny. Záměr radním přiblížila ředitelka Jana Vítková,“ doplnila Mráčková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x