Ředitel lázní Jiří Dědek: Mám velkou radost, že se do Luhačovic vrátil kulturní život

Jiří Dědek. Foto: Lázně Luhačovice a.s.
LUHAČOVICE – Prakticky celý svůj dosavadní profesní život spojil s Lázněmi Luhačovice a.s. Jejich generální ředitel Jiří Dědek může hodnotit pomalu vrcholící rok 2022.

První část rozhovoru s Jiřím Dědkem si můžete přečíst zde.

Covid zdánlivě zahnán, jak jste na tom s postcovidovými pacienty?

První pacienti na postcovidovou léčbu začali do Lázní Luhačovice, a.s. jezdit již v lednu 2021. Od té doby se v našich zařízeních léčilo více než dva tisíce dospělých pacientů po covidu přes zdravotní pojišťovny a další stovky hostů přijely na speciální samoplátecký pobyt Rehabilitace po covid-19. U dětí to bylo výrazně méně. Jednalo se o desítky pacientů. I v současné době máme postcovidové pacienty, jejich počet ale stále klesá.

Které ze známých tváří u vás byly letos k vidění?

Mimo jiné třeba zpěvák Václav Neckář, velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, moderátorka Marie Retková, slovenská herečka Zdena Studenková, její český kolega Miloslav Mejzlík, anebo trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Letošek byl u vás i ve znamení zajímavých a nepřehlédnutelných výročí…

Během celého roku při řadě akcí a setkání jsme si připomínali 120. výročí založení první Akciové společnosti Lázní luhačovických a 30. výročí založení akciové společnosti Lázně Luhačovice. K této události jsme vydali i speciální retro Lázeňské listy.

Je zajímavé, že člověk potkává v mnoha profesích v Luhačovicích dlouhá léta stejné, osvědčené tváře, čehož jste například dokladem i vy, ale nejen vy. Je to tak, máte ale i příklad určité obměny?

Od ledna bude naše společnost mít nového hlavního lékaře. Prim. MUDr. Petr Pšenica v této funkci nahradí prim. MUDr. Jiřího Hnátka, který spojil téměř celý svůj profesní život s naší společností. MUDr. Hnátek zůstane primářem hotelu Palace.

Lázně byly, jsou a jistě budou místem bohatého kulturního záběru. Bylo to letos po dvou složitých letech znát?

Těší nás, že jsme letos po celou dobu mohli poskytovat služby našim pacientům a hostům v plném rozsahu. Osobně mám velkou radost i z toho, že se do Luhačovic vrátil kulturní život se všemi oblíbenými festivaly. Rád budu vzpomínat především na první večer Festivalu Janáček a Luhačovice, kdy byla uvedena v polovině července přímo na Lázeňském náměstí nejznámější Mozartova opera Figarova svatba. Pozitivem je i to, že se v Luhačovicích letos v plném rozsahu uskutečnily také všechny odborné konference.

Jaká je vaše hlavní pracovní náplň v těchto dnech?

Právě vrcholí předprodej pobytů na rok 2023 se slevou – FIRST MINUTE. Včasným nákupem pobytu do 20. 12. tak mohou hosté ušetřit až 20 % z ceny. Novinkou pro rok 2023 je pobyt Lázně na zkoušku. Rádi bychom tak do našich lázní pozvali i lázeňské nováčky nebo všechny, kteří si myslí, že lázně jsou jenom pro nemocné. Letos jsme představili další originální lázeňský pohárek s názvem Modrá Labuť, která je pokračovatelkou lázeňských pohárků z dílny známého českého designera Daniela Piršče. První z rodiny Labutí byl pohárek v bílé barvě a veřejnosti byl představen v roce 2018. Na něj v roce 2019 navázala Labuť černá.

Pokračování článku najdete zde.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x