Řidiče o víkendu kontroloval i vrtulník. Policisté na pokutách vybrali 67 tisíc korun

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Během uplynulého víkendu si dopravní policisté posvítili na řidiče na Uherskohradišťsku, zejména na motorkáře. Za dva dny bylo odhaleno celkem 75 hříšníků, jejichž nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti.

Pod drobnohledem byl zejména hlavní silniční tah I/50, konkrétně úsek od Uherského Brodu až po část buchlovských kopců.

Je to nejenom úsek častých dopravních nehod, ale i úsek, na kterém někteří řidiči zapomínají dodržovat pravidla silničního provozu,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.


Během dvou kontrolních dnů se dopustilo dopravního přestupku celkem 75 řidičů, a to zejména muži. Jednalo se hlavně o překročení nejvyšší povolené rychlosti, nevyhovující technický stav vozidla, ale i telefonování za volantem nebo nepoužití bezpečnostních pásů. Mezi přestupci bylo i 8 motorkářů.

Z celkového počtu přestupků jsme 10 postoupili k projednání příslušnému úřadu. Mezi nimi byly i přestupky dvou cizinců, jimž policisté uložili osmitisícové kauce. Celkově jsme uložili blokové pokuty za 67 tisíc korun,“ pokračovala Šabatová.

Největším hříšníkem se stal šestadvacetiletý řidič vozidla značky Audi. Tomu ručička na tachometru vystoupala až na 133 km/h v místech, kde je zákonem povolená devadesátka.

Navíc předjížděl v místě, kde je to dopravním značením zakázáno. Zákon na takové jednání pamatuje pokutou od 5 do 10 tisíc korun včetně zákazu činnosti na 6 až 12 měsíců,“ dodala Milena Šabatová.

Do víkendové bezpečnostní akce se kromě uherskohradišťských dopravních policistů na motorkách a ve vozidlech s radary zapojil také vrtulník Letecké služby Praha.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x