Řidiči často objíždí uzavřené úseky i přes zakázané trasy

Ilustrační foto
VSETÍNSKO – Policisté mají v poslední době stále častěji co do činění s neposlušnými řidiči, kteří nerespektují dopravní značení a mnohdy objíždí uzavřené úseky i přes zakázané trasy. Komplikace aktuálně způsobují například někteří řidiči nákladních vozidel, kteří se snaží i přes zákaz projet obcí Liptál na Vsetínsku.

Provoz na přilehlé komunikaci l/69 je z důvodu opravy mostu zcela uzavřen a vjezd do obce je pro vozidla nad 3,5 tuny až na výjimky zapovězen.


„I přesto se najdou řidiči, kteří tento zákaz nerespektují a vytváří v přilehlých obcích dopravní komplikace,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.


„Na tato místa pravidelně zajíždí policejní hlídky, které dohlíží nejen na bezpečnost silničního provozu, ale i na dodržování aktuálního dopravního značení,“ pokračoval Jaroš s tím, že všechna porušení zákona vyplývající z umístěných dopravních značek následně policie řeší v přestupkovém řízení.

V souvislosti s mnoha dopravními omezeními policie důrazně apeluje na důsledné dodržování dopravního značení a respektování vyznačených objízdných tras,“ vyzývá řidiče Petr Jaroš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x