Rozhlasový pietní akt uctil oběti z Ploštiny či Vařákových pasek

Foto: MěÚ Valašské Klobouky
VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Valašské Klobouky se v neděli 19. dubna připojily ke druhému ročníku unikátního pietního aktu, který měl uctít památku padlých na konci druhé světové války. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí kloboucké radnice Lenka zvonková.

V neděli ve 13 hodin v městském rozhlase zazněl autentický záznam tlukotu srdcí, který patří pamětníkům událostí na vypálené Ploštině, v Prlově, na Vařákových pasekách a v Juříčkově mlýně. Pietní nahrávka ve stejný okamžik propojila obce po celém Valašsku, a tak lidé mohli i navzdory současným mimořádným opatřením vzpomenout na pohnuté osudy obětí nacistické zvůle.

„Letos uplyne 75 let od konce druhé světové války a také od tragédií ve vypálených valašských osadách. Tradiční pietní akt u památníku na Ploštině se kvůli omezením uskutečnit nemůže, a tak je jistě příhodné podpořit tuto rozhlasovou formu, která je dílem Berdanett Királyové a Martina Ciznera z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V neděli jsme se tedy spolu s lidmi v dalších obcích zaposlouchali do tříminutového záznamu tlukotu lidských srdcí a s pokorou jsme uctili památku obětí z vypálených osad minutou ticha,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

„K památníkům na Ploštině a na Vařákových pasekách jsem alespoň v pátek položila za naše město a jeho občany kytici, abychom takto symbolicky vyjádřili naše spojení v myšlenkách,“ poznamenala.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x