Rožnov pod Radhoštěm má mistryni světa v karate

Vendula Krupová se starostou Janem Kučerou. Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Obrovského sportovního úspěchu dosáhla Vendula Krupová z Rožnova pod Radhoštěm na konci loňského roku. V polském Lublinu ovládla mistrovství světa v tradičním karate.

Vendula Krupová začala své první karate krůčky v Rožnově, konkrétně v oddíle Kobudo Rožnov. Po svém prvním významném úspěchu na mistrovství republiky v roce 2015, kdy obsadila 2. místo, začala navštěvovat Akademii karate Valašské Meziříčí.

V roce 2018 zvítězila na Mistrovství světa v Tradičním Karate, které se konalo v Kanadě. Dalšího skvělého výsledku dosáhla talentovaná karatistka na konci roku 2022 na mistrovství světa v Polsku, kde vybojovala zlatou medaili a stala se tak opět mistryní světa v tradičním karate.

Před každým šampionátem je nutná speciální příprava, je to velmi náročné, ale rozhodně to stojí za to. V letošním roce mě čeká mistrovství České republiky a také mistrovství světa v Portugalsku a rozhodně budu cílit na obhajobu titulu,“ popsala mistryně světa Vendula Krupová.

Na začátku tohoto týdne se Vendula Krupová setkala na rožnovské radnici se starostou města Janem Kučerou, který jí k úspěchu osobně pogratuloval. „Bylo mi ctí se s Vendulou osobně setkat a moci jí pogratulovat k úspěchům, kterých dosáhla ke konci loňského roku. Jsem rád, že máme tak skvělé sportovce, kteří nás dokáží reprezentovat ve světě a Vendule přeji, ať se ji jen daří,“ uvedl rožnovský starosta Jan Kučera.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x