Rožnov pod Radhoštěm prodlužuje turistickou sezonu

V Rožnově se s turistickou sezonou ještě neloučí. Foto: nmvp.cz
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V Rožnově pod Radhoštěm se s letošní turistickou sezonou ještě nechtějí rozloučit. Nezaměnitelnou podzimní atmosféru si budou moci návštěvníci vychutnat o něco déle než v předchozích letech ve Valašském muzeu v přírodě a také na Jurkovičově rozhledně.

Jurkovičova rozhledna bude pro návštěvníky oproti standardnímu provoznímu řádu mimořádně otevřena až do konce října 2021. „Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem bude pro návštěvníky mimořádně otevřena až do konce října 2021, a to vždy od čtvrtka do neděle včetně státního svátku 28. října od 10 do 16 hodin,“ informoval vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Rožnov Martin Beníček.

Zajímavostí je, že Jurkovičovu rozhlednu můžete spatřit i z určitého místa na Masarykově náměstí. „A přesně z tohoto místa na náměstí se na rozhlednu dostanete za pouhých 45 minut pěšky. Určitě si to přijeďte vyzkoušet a uvidíte, že rozhledna je v podzimních barvách krásná a kouzelná,“ zve na pohodový výšlap destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

Svým návštěvníkům v podzimní čase vyšlo vstříc také Valašské muzeum v přírodě, které má až do poloviny listopadu mimořádně otevřeny vybrané expozice v areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny. O muzeu se oprávněně říká, že je krásné v každém ročním období a obzvlášť to platí na podzim, kdy se v muzeu nekonají žádné velké akce a návštěvníci si tak v klidu mohou projít celý areál. Poslední možný termín návštěvy je ve státní svátek 17. listopadu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x