Rožnov vyzývá majitele k odstranění autovraků z městských ploch

Máte autovrak na městské či soukromé ploše? Odstraňte ho. Foto: archiv Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město vyzývá majitele autovraků, aby nepojízdná odstavená vozidla odstranili z městských ploch. Dlouhodobým problémem jsou odstavené autovraky na městských, ale také soukromých plochách, které často brání v průjezdu jiným vozidlům.

Jestliže majitelé nejsou schopni zajistit odstranění autovraku, město nabízí bezplatné poradenství a pomoc při likvidaci. Odstavená vozidla, která jsou dlouhodobě nepojízdná, často překážejí v ulicích města a brání v průjezdu, nebo také při zimní údržbě komunikací a zásahům vozidel IZS.

Pravidelně se k nám od občanů dostávají přes Mobilní rozhlas ohlášení na autovraky, které jsou několik měsíců nepojízdné a viditelně chátrají. Nabízíme občanům poradenství a pomoc při likvidaci autovraku ať už z městského nebo soukromého pozemku. Ve většině případů dostanou majitelé vozidla hotovost za odstranění autovraku od firmy, která likvidaci zajišťuje. Vlastníci autovraků, které jsou odstaveny na městských plochách, obdrží výzvu k odstranění vozidla. Pokud tak neučiní do 2 měsíců, začneme vozy dle zákona likvidovat a náklady na odvoz, likvidaci a správní poplatky po majitelích autovraků vymáhat,“ uvedl Miroslav Kovář z odboru správy majetku MěÚ.

Odstavené autovraky ve městě jsou jednou z věcí, které dlouhodobě řešíme a považujeme to za důležité. Nejen kvůli tomu, že často zabírají parkovací místa na sídlištích, kde jich je již tak nedostatek, ale zároveň v mnoha případech komplikují průjezd vozidlům IZS. Věřím, že občané tuto možnost pomoci využijí a společně tak minimalizujeme počet nově odstavených vozidel v ulicích města,“ doplnil místostarosta Rožnova, Jan Kučera.

Občané, kteří chtějí využít bezplatné poradenství či nabízenou pomoc při likvidaci, se mohou obrátit na e-mail miroslav.kovar@roznov.cz nebo marcel.petrek@roznov.cz, kde jim budou sděleny další podrobnosti.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x