Rožnovská Městská knihovna vyhrála první místo v soutěži Kamarádka knihovna 2020

Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm se stala vítězem soutěže dětských oddělení knihoven ČR. Foto: web města Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Ve čtvrtek 14. října 2021 byly v Zrcadlové kapli Klementina za přítomnosti ministra kultury ČR Lubomíra Zaorálka předány ceny v soutěži Knihovna roku, Městská knihovna a Kamarádka knihovna. Právě v poslední zmíněné kategorii zvítězila rožnovská Městská knihovna.

Soutěž Kamarádka knihovna je vyhlašována Svazem knihovníků a informačních pracovníků ve spolupráci s Klubem dětských knihovníků SKIP. Soutěží se o nejlepší oddělení knihovny pro děti v rámci celé ČR. Vítězi soutěže za rok 2020 se stala právě Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm a také Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem.

„Z 1. místa máme obrovskou radost a vážíme si jej. S tímto oceněním vnímáme, že naše práce má smysl. Velké díky patří dětem, jelikož bez jejich výborného a poctivého hodnocení bychom se nedostali do užšího výběru knihoven. Za úspěchem naší knihovny stojí také skvělá práce našich knihovníků, zejména pak vedoucí dětského oddělení Jitky Slezákové,“ uvedl ředitel knihovny Pavel Zajíc.

V soutěži se hodnotilo hned několik kritérií, například spokojenost dětí s knihovnou, týdenní provozní doba, procento registrovaných dětských čtenářů z počtu dětí v obci nebo počet výpůjček na jednoho registrovaného dětského uživatele. Za rok 2020 se v městské knihovně konalo 120 kolektivních akcí pro děti, které byly delší než 30 minut. Ve stejném roce se do knihovního fondu oddělení pro děti doplnilo 719 knihovních jednotek. Soutěžní komise poté osobně navštívila nejlepší knihovny a posuzovala rozsah a úroveň elektronický služeb dětem, prostředí knihovny nebo rodinné aktivity. 

„Rožnovská knihovna opakovaně dokazuje, že ve službách pro čtenáře a návštěvníky patří ke špičce, přichází s inspirativními činnostmi a stále se rozvíjí. Hlavní bariérou jejich práci tak zůstává budova, která má omezenou plochu a možnosti, tento dluh ale město v příštím roce napraví přístavbou a rekonstrukcí,“ doplnila místostarostka Kristýna Kosová.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x