Rožnovské náměstí ožije tradiční Masopustní veselicí. Už tuto sobotu!

Tradiční masopustní průvod zamíří v sobotu dopoledne na rožnovskou radnici. Foto: archiv, web města Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Tradičním masopustním veselím ožije zítra, tedy v sobotu 19. února, rožnovské Masarykovo náměstí. Veselice odstartuje v 10.00 hodin a nebudou chybět tradiční masopustní dobroty, masky spojené s masopustem nebo cimbálová muzika.

Tradiční masopustní průvod zamíří v sobotu v 10.00 hodin na rožnovskou radnici na Masarykově náměstí, kde symbolicky započne svou obchůzku po městě. Letošní tradiční průvod obstará Valašský soubor písní a tanců Radhošť, Rožnovská lesní mateřská škola a Montessori školka Na Vlně, samotnou masopustní veselici poté organizačně zajišťuje T-klub kulturní agentura a město Rožnov pod Radhoštěm. „Masopustní průvod je jedním z tradičním lidových zvyků, kterým si lidé zpestřovali zimu. Tradiční masopust byl v muzeu zrušen z důvodu opatření proti covidu a nás mrzelo, že by o tento den všichni přišli. Jsme rádi, že jsme se domluvili na spolupráci se školkami, které masopustní průvod oživovaly v minulých letech a společně zorganizovali tuto veselici na náměstí. Věřím, že si tento den společně všichni užijeme a lidé se nebudou bát dorazit v maskách,“ uvedla místostarostka Kristýna Kosová.

Na Masarykově náměstí bude k dostání také ochutnávka masopustních specialit, jako jsou tradiční voňavé koblihy nebo zabijačkové pochoutky. Masopust zvaný také končiny, fašank či šibřinky je svátkem, který vyzývá k zábavě a hojné konzumaci dobrého jídla a pití. Předchází totiž čtyřicetidennímu předvelikonočnímu půstu, proto je třeba se poveselit a najíst „do zásoby“. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x