Rychlá jízda i nerespektování červené. Někteří řidiči za volantem riskují

Foto: KŘP ZK
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Na řidiče brázdící silnice Uherskohradišťska si v uplynulých dnech posvítili dopravní policisté. Mezi nejčastější nešvary patřilo překročení nejvyšší povolené rychlosti, špatný technický stav vozidla i nerespektování červené.

První kontrola řidičů proběhla v noci ze soboty na neděli 27. listopadu. Hlídky měřily rychlost na silničním tahu I/55 v úseku od Kunovic přes Uherské Hradiště až po konec Starého Města.

Během té doby překročilo celkem šest řidičů nejvyšší povolenou rychlost. Ve dvou případech se jednalo o řidiče taxislužby. Nejvyšší naměřená rychlost ve městě sahala k 80 km/h,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová s tím, že tyto prohřešky policisté s řidiči vyřešili na místě blokovou pokutou.

Druhá dopravně bezpečností akce se uskutečnila ve spolupráci se strážníky Městské policie Uherské Hradiště v pondělí dopoledne. Policejní hlídky dohlížely na dodržování dopravního značení,  respektování světelné signalizace, ale také na řízení pod vlivem alkoholu či technický stav vozidla. Pod drobnohledem byla zejména křižovatka v ulici Sokolovská, Velehradská a v ulici Svatojířské nábřeží.

Dopravní policisté zaznamenali celkem šest přestupků. Z toho v jednom případě řidič za jízdy držel v ruce hovorové zařízení. Tento přestupek jsme následně postoupili k projednání příslušnému správnímu úřadu. Ve dvou případech řidiči projeli křižovatkou na červenou a další tři prohřešky se týkaly špatného technického stavu vozidla,“ pokračovala Šabatová.

Stejně jako u překročení rychlosti, tak i u nerespektování světelné signalizace a špatného technického stavu vozidla lze podle zákona uložit pokutu až do výše 2,5 tisíce korun.

V podobných dopravně bezpečnostních akcích budeme i nadále pokračovat,“ upozorňuje řidiče policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x