S tradicemi východní Moravy se seznámí miliony Američanů

S tradicemi východní Moravy se seznámí miliony Američanů. Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – S typickými kroji a tradicemi východní Moravy se budou moci seznámit miliony Američanů. Ve Zlínském kraji totiž právě vzniká dokumentární pořad, který zde natáčí americký producent českého původu John Honner.

Jak se šije lidový kroj, jak malérečky ze Slovácka zdobí kraslice nebo představení keramické dílny v Buchlovicích. To všechno odvysílá americká kabelová televize Czech-American TV. Reportáže natáčel ve spolupráci se studenty ze Zlínského kraje americký televizní producent českého původu John Honner. Dokumentární filmy zhlédne až 2,5 milionu domácností v 60 amerických městech a další desetitisíce lidí na internetu.

Úspěšná spolupráce Zlínského kraje s Czech-American TV a Johnem Honnerem trvá již 16 let. Jde o velký počin jak zviditelnit náš region a především cestovní ruch v oblastech, kde jen stěží můžeme aktivně náš kraj propagovat. Reportáže mají velkou sledovanost a vždy představují určitou unikátnost kraje,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu Lubomír Traub s tím, že při každém natáčení se snaží americká produkce navštívit nejrůznější místa a představit Východní Moravu v celé její rozmanitosti.

Zlínský kraj je jeden z mála regionů v Česku, který se může pochlubit takovou láskou k folkloru a tradicím. Přiblížit atmosféru a unikátnost tohoto regionu chceme i v zahraničí,“ vysvětlil důvod tematického zaměření John Honner.

Během návštěvy ve Zlínském kraji se John Honner podíval také do Muzea Podhradí v Buchlovicích, prohlédl si zrekonstruovaný obchodní dům ve Zlíně a navštívil Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť. Studenti tamního gymnázia se totiž nově zapojí do tvorby obsahu webových stránek kabelové televize.

Propagace Zlínského kraje a celého Česka v zahraničí je velmi důležitá. Pandemií tolik zasažený cestovní ruch a podnikatelé z toho odvětví si to zaslouží. Jsme rádi, že spolupráce funguje a že s přispěním našich studentů vzniká pro kraj tak skvělá reklama,“ dodal náměstek hejtmana.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x