Sabina Vraštilová – manželka ligového fotbalisty, maminka Amálky, ale taky „fyziofitmáma“

ZLÍN - Zatímco jejich manželé bojují na ligových trávnících, ony, tedy "lepší polovičky," zůstávají zpravidla v pozadí mediálního zájmu. Velmi často jde přitom o dívky pohledné, aktivní a hodné pozoru. Což jistě platí v případě manželky zlínského fotbalového obránce Lukáše Vraštila Sabiny.

Začněme poněkud zdivoka. Jak vám bylo, když skončil Lukáš ve středu po „knockoutu“ z kopačky Slávisty Stanciua na trávníku pražského Edenu?

Jak asi může být manželce, když to vidí…Běžel mi mráz po zádech. Naštěstí po zápase přišla esemeska, že je o.k. Ale soudě podle toho, jak byla písmenka přeházená, to určitě dokonalé nebylo.

A už je?

Lukáš je fakt tvrďák, už trénuje a v Olomouci by chtěl nastoupit.

Tak to klobouk dolů. Máte devítiměsíční Amálku, táta doma o víkendech moc nebývá. Jak to berete?

Normálně, počítala jsem s tím, známe se pět let, fotbal hraje dlouho. Zase je to lepší v tom, že bývá v týdnu po tréninku dřív doma, než kdyby pracoval někde jinde jako spousta jeho vrstevníků.

Co vy a sport?

Taky to jde dohromady. Hrála jsem první ligu basketbalu v pražské Spartě, působila jsem i ve Slovance. Teď jsem na mateřské, ale snažím se být stále aktivní a také k tomu pomáhám ostatním maminkám.

Stojíte za projektem FyzioFitmáma a aktuálně také za dalším, který je jeho součástí a má název Pomoz sobě, pomoz druhým. Oč v nich jde?

Když to řeknu jednoduše, FyzioFitmáma je o tom, jak mohou nastávající maminky cvičit během těhotenství a také v období po porodu a držet se tak ve fyzické i psychické kondici. Vytvořila jsem také dva ucelené zdravotní cvičební programy, které si mohou ženy zakoupit na mých webovkách. Až do vánočních svátků budou programy pomáhat dobré věci. V tom spočívá druhý projekt Pomoz sobě, pomoz druhým.

Jak konkrétně?

Čistý výtěžek z prodaných projektů od 1. do 23. prosince věnujeme Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti. Momentálně je tam něco přes 50 tisíc korun a snad ještě něco přibude. Zaručuji maminkám, že se dostanou do skvělé kondice a ještě pomohou dobré věci. Peníze ze cvičení pomohou tam, kde je to potřeba.

Kde jste vlastně na formu cvičení pro těhotné a pro maminky po porodu přišla?

Věděla jsem, že je cvičení důležité pro mámy i miminka. I já jsem chtěla v těhotenství cvičit. Hledala jsem vhodné cvičení na internetu, ale nenašla. Tak jsem využila svých znalostí fyzioterapeutky, přidala zkušenosti z praxe a vytvořila vlastní cvičební programy, které se teď líbí.

V neděli končí fotbalový rok. Užijete si klidu, těšíte se na Vánoce?

Jistě, už proto, že budou u nás poprvé ve třech. Přejeme si hlavně zdraví. Vím, o čem mluvím. Lukáš byl hned po příchodu do Zlína vážně zraněný, přes rok nehrál. Takže všem krásné Vánoce a hodně zdraví v novém roce.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x