Sbírka na pomoc ovdovělé matce čtyř dětí vynesla dva a půl milionu korun

Ve veřejné sbírce na pomoc matce čtyř dětí se podařilo vybrat přes dva a půl milionu korun. Foto: Vsetínská nemocnice
VSETÍN – Obrovskou vlnu solidarity zvedla veřejná sbírka na pomoc zdravotní sestře Martině Bučkové, která po tragickém úmrtí manžela zůstala sama se čtyřmi dětmi. Sbírku iniciovali její kolegové ze Vsetínské nemocnice, kterým se nakonec podařilo vybrat přes dva a půl milionu korun.

Sbírka od samého počátku vyvolala velkou vlnu solidarity zejména mezi našimi zaměstnanci. Jsem nesmírně hrdá na výsledek sbírky, na tu obrovskou vlnu podpory naší kolegyně, kterou spousta z dárců ani osobně neznala. Byl to okamžik, kdy jsme si všichni uvědomili, že životy lidí visí opravdu na vlásku a obdobná tragédie se může přihodit komukoli z nás,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková. Veliká iniciativa vzešla přímo od kolegů z oddělení následné péče, kde Martina pracovala a kam se opět za několik týdnů vrátí. Celkem se do sbírky zapojilo téměř dva tisíce dárců.

Zdravotní sestra Martina Bučková neskrývala dojetí, v takovou pomoc lidí ani nedoufala. „Chtěla bych moc poděkovat všem dárcům i mnoha dalším lidem, kteří mi od počátku pomáhali. Holkám z oddělení, rodině. Všem v nemocnici. Vždyť nemocnice je vlastně moje rodina už od maturity,“ děkovala Martina Bučková. K převzetí šeku přišla do Vsetínské nemocnice se svými dvěma syny, dcerky byly na táboře.

Veřejná sbírka se konala od 4. února do 30. července. Největší příliv dárců zaznamenala už v prvních dnech svého konání. Příspěvky byly od desítek korun až po desetitisícové sumy. Nejvyšší darovaná částka činila sto tisíc korun, opakovaně se objevila částka padesát tisíc korun.

Sbírku se rozhodli podpořit také umělci a kulturní zařízení, a to i v době přísných hygienických opatření. Nejprve záměr zpropagovala 25. února on-line koncertem kapela Dareband, která o čtrnáct dnů později předala štafetu Kamile Polonyové a Danielu Jakubíkovi. V průběhu obou akcí na konto sbírky přibylo více než čtyřicet tisíc korun. „Sledovali nás nejen na Vsetíně a z různých koutů Valašska, ale přicházely nám reakce mimo jiné také z Prahy, Plzně, jižních Čech, Pálavy, ze sousedního Slovenska, Německa, ba dokonce i z Francie a Karibiku,“ připomenula jednatelka Domu kultury Petra Vaňková.

Pomohla i knižní recenzentka Olga Zbranek Biernátová, která ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín uspořádala benefiční on-line Knižní bazar, díky němuž se podařilo pro sbírku získat více než jednadvacet tisíc korun. „Knihovna byla v tomto případě jen prostředníkem, ale jsme moc rádi, že se i touto cestou mohli připojit a pomoci dobré věci,“ uvedla ředitelka MVK Vsetín Daniela Divínová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x