Sčítání lidu pokračuje, nejaktivnější obcí je Korytná

Sčítání lidu 2021. Foto: ČSÚ
ZLÍNSKÝ KRAJ – Sčítání lidu 2021 má za sebou první dva týdny od spuštění on-line platformy. Český statistický úřad zatím obdržel přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. Nejaktivnější „sčítači“ jsou z obce Korytná na Uherskohradišťsku.

Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří si na to sami netroufají. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvedla 1. místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v kraji vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi nejaktivnější obce v rámci Zlínského kraje patří Korytná, Rudice a Valašské Příkazy. Na opačné straně žebříčku pak jsou Kunkovice, Lopeník a Hoštice.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, neboť jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.

TOP 10 nejaktivnějších obcí v kraji

ObecOkresOdeslané formuláře na 100 bytů
KorytnáUherské Hradiště59,1
RudiceUherské Hradiště57,2
Valašské PříkazyZlín56,4
Horní LapačKroměříž53,8
ChropyněKroměříž53,6
OtrokoviceZlín53,5
RackováZlín52,5
KomárovZlín52,1
Velký OřechovZlín51,9
NapajedlaZlín51,8

Pozn.: Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x