Se svým kamarádem nejdřív popíjel v baru, poté ho okradl

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Až dva roky za mřížemi hrozí pětadvacetiletému muži z Hodonínska. Ten v polovině ledna okradl svého kamaráda, se kterým krátce předtím popíjel v jednom z uherskohradišťských barů.

Onoho večera toho oba muži v baru hodně vypili. Mladší zřejmě o něco víc. Dobře se bavil a všem platil alkohol. Poté, co mu u baru vypadla na zem z kapsy peněženka, ji starší z mužů vzal a zároveň odvedl svého opilého kamaráda k němu domů.

Zřejmě tíživá finanční situace pětadvacetiletého muže dohnala k myšlence, že by mohl kamarádovi vzít z peněženky platební kartu a něco z ní vybrat. Celou noc totiž viděl, jak při placení zadává PIN, takže vybrat větší částku by nebyl problém,“ popsala situaci Milena Šabatová z Oddělení tisku a prevence krajské policie.

Ráno, když kamarád spal, odešel muž k bankomatu, vybral dvacet tisíc a vrátil se domů. „Po probuzení se muž sháněl po své peněžence. Když zjistil, že mu v ní chybí karta, ihned v mobilu zkontroloval stav svého účtu a nestačil se divit. Z bytu kamaráda, který mu tvrdil, že kartu jistě někde ztratil, zamířil rovnou na policii,“ pokračovala Šabatová.

Návštěvě na policejní služebně se nevyhnul ani jeho povedený kamarád, který se ke všemu přiznal. Policistům popsal, jak se vše odehrálo, jaké důvody ho k tomu vedly, a zároveň vrátil vybraný finanční obnos. „I přes projevenou lítost si včera vyslechl sdělení podezření z trestného činu podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodala Milena Šabatová.

Muži teď podle zákona hrozí až dvouleté vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x