Seniorská obálka prošla modernizací a obsahuje nové údaje

Seniorská obálka prošla modernizací a obsahuje nové údaje.
ZLÍNSKÝ KRAJ – Seniorská obálka dál pomáhá při záchraně života. Tiskopis s údaji o zdravotním stavu a užívaných lécích slouží ve chvíli, kdy bude osoba potřebovat rychlou pomoc ze strany zdravotníků, policistů nebo hasičů. Nově obsahuje také informace o očkování.

Projekt Seniorská obálka byl ve Zlínském kraji spuštěn v roce 2019 a pomáhá složkám Integrovaného záchranného systému urychlit záchranu života nejen seniorů. Vizuální stránka Seniorské obálky prošla modernizací a je vybavena také informacemi o očkování majitele. Nově vznikla také kapesní verze tiskopisu.

Seniorská obálka slouží seniorům a lidem se zdravotním postižením v případě naléhavé pomoci, například při zásahu záchranářů. Stačí mít tuto vyplněnou kartu na viditelném místě ve své domácnosti, a to na vnitřní straně vchodových dveří nebo na lednici. Integrované složky záchranného systému Zlínského kraje jsou o umístění karty informováni a budou ji hledat vždy na těchto místech. Kapesní verze navíc umožňuje mít důležité informace o svém zdravotním stavu vždy u sebe,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast sociálních věcí.

Do karty se zapisují osobní údaje, kontakty na blízkou osobu, údaje o alergiích, zdravotním stavu a užívaných lécích. Seniorské obálky získají zájemci na svém městském či obecním úřadě, u poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb, v knihovnách, seniorských klubech, nebo si je mohou stáhnout na webových stránkách Zlínského kraje.

--> --> --> --> -->