Seriál televize TVS o tradičních řemeslech bude mít pokračování

Foto: Kateřina Nosková
ZLÍNSKÝ KRAJ - Půl roku po odvysílání premiéry šestidílného seriálu o tradičních řemeslech s názvem Bohatství ukryté v tradici se dává natáčecí štáb regionální televize TVS znovu do práce. Je před ním totiž další velká výzva v podobě natáčení druhé řady seriálu!

První řada seriálu Bohatství ukryté v tradici měla na televizních obrazovkách premiéru letos o Velikonocích. Hlavními protagonisty šestidílného cyklu bylo osmnáct tvůrců, mezi kterými bychom našli například košíkáře, krasličářky, řezbáře, ševce nebo krojové krejčí. Všechny ale spojovalo jedno – obrovská láska k tradičnímu řemeslu, se kterým nerozlučně spojili svůj život.

Snažili jsme se hlavně o zachycení emocí a životních příběhů těchto krásných lidí, ze kterých přímo sálá láska, pokora a úcta k řemeslu, které většinou převzali od svých předků a které často vykonávají jako jedni z posledních u nás. A protože ve Zlínském kraji žijí ještě další tvůrci, kteří by si zasloužili, aby byl jejich životní příběh navždy uchován, rozhodli jsme se pro pokračování seriálu,“ uvedla autorka scénáře Kateřina Nosková.

Formát seriálu zůstane stejný – také ve druhé řadě dostane prostor celkem osmnáct řemeslníků, kteří v regionu jihovýchodní Moravy udržují tradiční řemesla, často jako jedni z posledních ve svém oboru.

Nyní jsme ve fázi kontaktování jednotlivých tvůrců, takže zatím nemůžeme říct, kdo se tentokrát před kamerami objeví. Můžu ale prozradit, že půjde například o výrobce hudebních nástrojů, řezbáře, keramiky, dráteníky, skláře nebo dámy, které se zabývají výšivkou,“ přiblížil obsah druhé řady producent seriálu Jan Dudek a dodal, že také tentokrát bude mít na starosti odbornou stránku seriálu etnografka Marta Kondrová ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Seriál Bohatství ukryté v tradici, 2. řada je spolufinancován Zlínským krajem.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x