Silničáři poprvé vyjeli na úklid sněhu

Foto: SÚS Valašska
ZLÍNSKÝ KRAJ – Silničáři ve Zlínském kraji mají za sebou první zimní zásah. Odklízet sníh museli na silnici, která vede z Prostřední Bečvy do sedla Pustevny, uvedlo v tiskové zprávě Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Období pro zimní údržbu nastane sice až za dva týdny, přesto už silničáři v týdnu poprvé vyjeli. „První zásah silničářů v nové zimní sezoně si vyžádala v úterý několikacentimetrová sněhová pokrývka, která komplikovala sjízdnost na silnici III/4837 z Prostřední Bečvy do sedla Pustevny,“ uvedli silničáři.

Rekreační areál Pustevny leží v nadmořské výšce kolem 1000 metrů. „Úklid sněhu i posyp zde pokračovaly rovněž ve středu a silničáři ze Správy a údržby silnic Valašska museli vyjet rovněž na horskou silnici pod vrcholem Soláň ve Vsetínských vrších a do okolí Velkých Karlovic. Na Pustevnách silničáři odstraňovali z vozovky i spadlý strom,“ uvedli silničáři.

Do středečních 10:00 dopoledne silničáři v horské části vsetínského okresu posypali a pluhovali 27 kilometrů vozovek a použili 5,5 tuny inerního posypového materiálu. V terénu byla jedna traktorová radlice. „Říjnové zásahy při zimní údržbě silnic jsou poměrně výjimečné, ale čas od času si to vývoj počasí vyžádá. I když ještě silničáři v říjnu nedrží pohotovost a pro úklid sněhu neplatí ani žádné zákonné limity, v každé společnosti správa a údržba silnic musí i s takovou možností počítat a mít už alespoň minimální počty zimní techniky k dispozici,“ uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

Na krajských silnicích se v tomto období ještě dokončuje řada investičních staveb. „Silničáři doufají, že práce na stavbách budou moci ještě nejméně měsíc bez sněhu a mrazu pokračovat,“ dodali silničáři.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x