Slovácké divadlo čeká premiéra detektivní komedie Fyzikové

Komedie Fyzikové má premiéru v sobotu 24. června. Foto: Slovácké divadlo
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Už tuto sobotu čeká Slovácké divadlo poslední premiéra před letními prázdninami. Jde o slavnou detektivní komedii Fyzikové, která diváky baví už padesát let. Režie se ujal umělecký ředitel tamního divadla Lukáš Kopecký. Ten svěřil hlavní roli tajemného fyzika Johanna Wilhelma Möbiuse Tomáši Šulajovi.

Slovácké divadlo už jednou v historii Fyziky. Premiéru měli 30. června roku 1973 v režii Miloše Hynšta. Tehdy se inscenace dočkala 22 repríz.

Tentokrát se hry Fyzikové, která v loňském roce oslavila 50 let od svého vzniku, ujal režisér Lukáš Kopecký, Ten stojí za takovými diváckými hity, jako jsou Dva úplně nazí muži, Vosa nebo Romeo a Julie. „Fyziky jsem si do Slováckého divadla nevybral, ale doslova vysnil. Už před lety, kdy jsem zdejší soubor poznával jako divák a později i jako hostující režisér a viděl jsem vynikající herce, kteří by byli ideální nejenom pro ztvárnění ústřední trojice fyziků, ale i pro další postavy,” říká Kopecký.

A o čem je komedie Fyzikové? Pod léčebným dozorem slavné psychiatričky se v nóbl sanatoriu setkávají tři pacienti: Herbert Georg Beutler zvaný Einstein, Ernst Heinrich Ernesti vydávající se za sira Isaaca Newtona, a Johann Wilhelm Möbius, který věří, že jej pravidelně navštěvuje biblický král Šalamoun. Vypadá to, že těmto šílencům padla za oběť už druhá ošetřovatelka. Kdo za tím vším vězí? Šílenec či génius, padouch či hrdina? Došlo k vraždě nebo oběti lidstvu? Kdo je tady vlastně blázen a kdo génius? Kdo má co skrývat? I na tyto otázky uherskohradišťská novinka s chutí odpoví.

„Hra je plná zábavných a ke konci i mrazivých situací. Diváci se v ní snadno zorientují a herce předepsané úkoly baví. Výsledek bude stát za to,“ je přesvědčený režisér.

Vstupenky na premiéru a jedinou předprázdninovou reprízu jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->