Slovácké divadlo má tři nové herecké tváře

Kateřina Michejdová jako Winnifred. Foto: Slovácké divadlo
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Hned tři nové mladé tváře budou v nové sezoně na uherskohradišťských prknech pravidelně vídat diváci Slováckého divadla. To do svého hereckého souboru angažovalo dva herce a jednu herečku.

První ze tří nových posil v hereckém ansámblu Slováckého divadla je absolventka JAMU Kateřina Michejdová. Ta se poprvé uherskohradišťskému publiku představila už před prázdninami jako něžná Winnifred v parodii Limonádový Joe.

Má kariéra právě začíná. Jak říká Winnifred: ‚Jsem ještě nezkušený žabec.‘ Limonádový Joe je moje první zkoušení v profesionálním divadle po škole. A je to podle mě neskutečně krásná startovní čára! Jsem moc ráda za hodné a trpělivé lidi, kteří tady kolem mě jsou,“ svěřila se Kateřina Michejdová.

Druhým nováčkem je další absolvent činoherního herectví JAMU Jakub Zelinka. Také on už se divákům v Uherském Hradišti ukázal, a to v pohádkové gangsterce Lichožrouti a v inscenaci Limonádový Joe. Prozatím nejvýraznější úlohou je pro něj ale role obžalovaného pilota, kterého ztvárnil v napínavém soudním dramatu Teror, jež se odehrává přímo v soudní síni.

Teror bych určitě zařadil doposud k největším příležitostem, které jsem na divadle dostal. Je to velká a krásná výzva,“ říká Jakub Zelinka na prahu prvního angažmá, o kterém se říká, že je jako první láska – nikdy se na ně nezapomíná.

Třetí novou postavou je Daniel Gajdoš, rovněž absolvent herectví na JAMU v Brně, kterého diváci už mohli vidět v Lichožroutech, Limonádovém Joeovi a objevuje se také ve slavném muzikálu Jesus Christ Superstar. Zahrál si pár epizodních rolí ve filmu a televizi, ale na svou první velkou úlohu v profesionálním divadle teprve čeká. Má každopádně co nabídnout.

Šicí stroj mi říká pane. Dokážu si vložit do úst dvaatřicet mirabelek najednou a ještě být u toho rozkošný,“ říká o sobě s nadsázkou Dan.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x