Slovácké divadlo chystá pro diváky několik lahůdek

Muzikál Jesus Christ Superstar v podání Slováckého divadla. Foto: Marek Malůšek
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Dětem školou povinným sice prázdniny ještě neskončily, hercům Slováckého divadla už ale ano. Po více než roce covidového „nehraní“ se na začátku tohoto týdne vrhli do zkoušení her s o to větší vervou.

Po náročném roce a půl, kdy byl provoz uherskohradišťské scény poznamenán koronavirovou krizí, herci doufají, že budou moci zase bez problémů hrát pro své diváky. „Moc nám publikum chybělo, ale zkoušeli jsme pro ně nové inscenace a věřím, že až je uvidí, budou z nich mít stejnou radost jako my z toho, že se za námi vrátili,” věří herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Novou sezónu zahájí herci Slováckého divadla v září komedií Perfect Days, kterou znají diváci z filmového zpracování Alice Nellis s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Na prknech slovácké scény si roli čtyřicátnice Barbary, která touží po dítěti a myslí si, že jí život utíká mezi prsty, zahraje Tereza Novotná v režijním vedení Mikoláše Tyce. A podle prvních ohlasů kolegů, kteří už novinku zhlédli, to vypadá na povedený komediální kousek. „Jako divák jsem si Perfect Days užil moc. Kolegové ji krásně zahráli, byla citlivě zrežírovaná a měla přesně to, co má správná komedie mít – vtip i dojetí. Diváci budou nadšení,“ řekl bezprostředně po uzavřené premiéře herec Jiří Hejcman.

V říjnu pak Slovácké divadlo uvede dlouho očekávanou premiéru slavné rockové opery Jesus Christ Superstar. O tom, že je opravdu na co se těšit, svědčí dlouho trvající ovace ve stoje a desítky nadšených reakcí, které začátkem července provázely na nádvoří Reduty koncertní předpremiéru muzikálu. Ten téměř před rokem začal ve Slováckém divadle připravovat zkušený režisér Dodo Gombár. „Takové emoce, jaké zažíváme u Jesus Christ Superstar, jsem u divadla dlouho neviděl. A koncertní předpremiéra, kdy na konci lidé tleskali s rukama nad hlavou, jiní tancovali a další brečeli, potvrzuje, že to bude zážitek, o kterém se bude hodně mluvit. Moc se na to těším,“ říká představitel Kněze David Vaculík.

V listopadu se mohou diváci těšit na komediální western Limonádový Joe aneb Koňská opera, který patří do zlatého fondu české kinematografie. V roce 1964 ho natočil renomovaný režisér Jiří Brdečka. A právě příběh veskrze kladného hrdiny, který nikdy nepozře lihovinu, i slavné filmové písně ožijí na prknech Slováckého divadla. „Obsazení si prozatím necháme jako překvapení. Ale diváci se samozřejmě včas dozví, kdo se objeví v rolích Limonádového Joea, Horáce Badmana nebo svůdné arizonské pěnice Tornádo Lou. A protože víme, že diváci milují parodie a vyhledávají komediální tituly, můžu jim slíbit, že u Limonádového Joea se dočkají obojího,” uzavřel podzimní divadelní nabídku mluvčí divadla Josef Kubáník.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x