Slovácké divadlo slaví! Za muzikál Jesus Christ Superstar má dvě nominace na Thálii

Tomáš David jako Ježíš (vlevo) a Tomáš Šulaj jako Jidáš v muzikálu Jesus Christ Superstar. Foto: Marek Malůšek
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Velká radost propukla včera ve Slováckém divadle po zveřejnění letošních nominací na nejprestižnější české herecké ocenění Ceny Thálie. V nejužší nominaci v kategorii muzikál figuruje Tomáš Šulaj, který odbornou porotu přesvědčil jako Jidáš v rockové opeře Jesus Christ Superstar. Širší nominaci získal také představitel titulní role ve stejném muzikálu Tomáš David.

Beru s obrovskou pokorou, že můžu hrát a zpívat Jidáše v takovém kultovním díle. To se málokomu poštěstí, navíc v divadle, které není primárně zaměřeno na muzikálovou tvorbu. Myslím, že od Slováckého divadla bylo velmi odvážné, že tenhle kousek nasadilo, oceňuje Tomáš progresivní přístup své domovské scény.

Tomáš Šulaj je rekordmanem mezi českými herci – na Cenu Thálie získal už pět širších a pět nejužších nominací. Jedenkrát se mu už podařilo nominaci proměnit v cenu, a to hned tu první v roce 2005 za roli Jerryho v muzikálu Donaha! režiséra Radka Balaše.

Prestiž a radost pořád trvá a asi bude trvat, i kdyby to přišlo potřicáté. Je to pořád ocenění práce, kterou člověk dělá. Mám z toho pokaždé radost, dodává ke své poslední nominaci.

Velmi mi záleží na tom, aby adresa Slováckého divadla byla spojována s těmi nejvýraznějšími talenty napříč generacemi a jsem rád, že se nám to daří, netajil svou radost umělecký šéf slovácké scény Lukáš Kopecký s tím, že Slovácké divadlo je podle něj v mimořádně dobré kondici. Svědčí o tom nejenom nominace na Thálie, ale také rekordní počet pozvání na nejprestižnější festivaly u nás,” dodává Lukáš Kopecký.

Slavnostní večer udílení Cen Thálie se uskuteční v sobotu 8. října od 20 hodin v Národním divadle v Praze. V přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na programu ČT1.

Na nominaci zareagovalo i Slovácké divadlo a do programu zařadilo hned dvě reprízy kultovního muzikálu Jesus Christ Superstar, a to 26. září a 12. října. „Zájem je velký. Z celkových téměř osmi stovek vstupenek zbývá volná poslední stovka,“ usmíval se tiskový mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->