Slovácké divadlo začíná zkoušet kultovní parodii

Kultovní parodii začali zkoušet herci Slováckého divadla. Foto: Slovácké divadlo
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - To je on, mého srdce šampion! Kdo by neznal tuto a celou řadu dalších hlášek z kultovní filmové parodie Limonádový Joe. Příběh slavného „limonádníka“ teď začali zkoušet divadelníci z Uherského Hradiště.

Ano, všichni známe film Oldřicha Lipského Limonádový Joe. Ale skoro nikdo nezná původní předlohu, kterou byly časopisecké povídky a především stejnojmenný román Jiřího Brdečky a taky spousta divadelních provedení,“ usmívala se na zahajovací zkoušce dramaturgyně Iva Šulajová. „My jsme se rozhodli vzít si to nejlepší z divadelní verze z roku 1956, která byla hodně estrádní, a samozřejmě i z filmu,“ prozrazuje dramaturgyně, co mohou diváci od hradišťského „limonádníka“ očekávat.

Režisérka obsadila do role až parodicky kladného hlavního hrdiny a cesťáka s limonádou Jiřího Hejcmana, jeho manželka Pavlína se zhostí úlohy uhrančivé Tornádo Lou. Role „prvního záporáka“ Horáce Badmana aneb Hoga Foga připadla Tomáši Šulajovi. Jako sladká nevinná Winnifred se představí jako host Kateřina Krupicová. Dále se diváci mohou těšit na Zdeňka Trčálka, Davida Vaculíka, Terezu Novotnou a prakticky celý soubor Slováckého divadla.

Inscenace ve Slováckém divadle dostala podtitul „reklamní estráda o sedmi obrazech“ a není to náhoda. Celá bude pojata jako fiktivní estráda, která má podpořit produkt – Kolalokovu limonádu. „Budeme si hrát na spolupráci Slováckého divadla a limonádového korporátu. Dá nám to možnost najít nové roviny humoru, vystupovat z příběhu a hrát si s aktuální situací. Dokonce se na naše představení přijede podívat i sám pan Kolalok,“ usmívala se režisérka Martina Schlegelová. „Byla bych ráda, kdybychom dali divákům to, co čekají. Inteligentní zábavu s hudbou na velmi dobré úrovni,“ dodává režisérka.

Premiéra Limonádového Joea je ve Slováckém divadle naplánovaná na 20. listopadu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x